גישור לגירושין

אתה צודק, 

היא טועה, 

והיא זו שצריכה להשתנות?

או – את זו שצודקת, הוא זה שטועה, 

הוא צריך להשתנות!

אבל זה לא יקרה. אם השינוי בבן / בת הזוג  לא התרחש במהלך חייכם המשותפים, אין לצפות שזה יקרה תוך כדי תהליך הפרידה שלכם.

יחד עם זאת, בעזרת הליך של גישור ניתן לסיים את היחסים הזוגיים בשלום, ואף לצאת מהתהליך מחוזקים לקראת חיים חדשים, לקראת הורות אחרת ואף זוגיות חדשה. 

הליך של גישור לגירושין מאפשר לבצע את הפרידה בהידברות, בהדדיות, ובהתארגנות משותפת.


אז מה קורה בהליך של גישור לגירושין
:

ליוויתי עשרות רבות של זוגות בהליכים של גישור לגירושין, רבים פנו אלי לאחר שהיו ביחידת הסיוע שליד בית המשפט לענייני משפחה ורבים פנו אלי בטרם פנו לבית המשפט.

במסגרת הליך של גישור לגירושין בני הזוג מגבשים הסכמות בכל הנושאים הנדרשים על מנת לאפשר את הפרידה ביניהם.

במהלך הגישור מתקיימת חשיבה משותפת, של שני בני הזוג, כיצד לתת מענה לצרכים הכלכליים והרגשיים של כל בני המשפחה (הורים וילדים), מתוך המשאבים והמקורות של אותה משפחה.

במסגרת הליך הגישור שואפים לגבש פתרון מיטבי לחלוקת הנכסים וההתחייבויות של בני הזוג, וכן לגבש הסכמות ברות ביצוע, תוך קיום עיקרון "טובת הילד", זכויות ההורות של שני ההורים, וכן הסדרים של מזונות וחלוקת זמני שהות עם הילדים.

המדובר בהליך רצוני ודיסקרטי, בו כל אחד מהצדדים יכול להודיע, בכל עת, על הפסקתו.

בדרך כלל הליך משפטי במקרה של גירושין הינו מאוד לוחמני, יקר, ארוך, וצורך משאבים רגשיים ונפשיים רבים. לעומת זאת, הליך הגישור מאפשר לבני הזוג לעבור את תהליך הגירושין בעימות פחות חריף מאשר זה הקיים בבית המשפט. היריבות המופחתת המתאפשרת בגישור, מסייעת לצדדים לשים את המיקוד על הצרכים של שני הצדדים ושל הילדים – במקום להילחם האחד בשני בבית המשפט.

מניסיוני, הגישור יכול לסייע באופן משמעותי בתהליך השיקום של כל צד מתהליך הגירושין ובהתמודדות שלו עם הצורך להמשיך הלאה בחיים.

מזמינה אתכם לפגישת היכרות במשרדי, לקבלת הסבר מפורט על הליך גישור לגירושין, להעלות שאלות, התלבטויות, ולברר מהי הדרך המדויקת עבורכם כדי להסדיר את הפרידה. 

נגישות
גלילה למעלה